עסקאות נדל"ן ומיסוי מקרקעין
 משפט אזרחי-מסחרי
 ירושות, צוואות ומעמד אישי
 נוטריון
 ‏יום שישי ‏15 ‏ינואר ‏2021

יטיב את בן-עמי, עורכי דין באשקלון

משרדנו הוא פרי מיזוג מוצלח בין משרדו של עו"ד ירון יטיב (נוסד בשנת 2000) לבין משרדו של עו"ד ליאור בן-עמי (נוסד בשנת 2007), אשר שילבו ידיים כדי להרכיב נבחרת המסוגלת לתת מענה מיידי, יעיל ומקצועי לכל צרכיו המשפטיים של הלקוח בעסקת נדל"ן.  המשך קריאה

כיצד לבחור עורך דין מקרקעין?

מאת: עו"ד ליאור בן-עמי  ~  תאריך עדכון: 28/10/2013  13:08
הנכס הממוני היקר ביותר הינו קרוב לוודאי נכס המקרקעין. לעיתים מדובר בדירת המגורים ולעיתים מדובר גם במבנה בית העסק, אלה אשר לרוב נרכשו בעמל וממון רב, או שלחילופין נתקבלו בחלק מהמקרים במתנה או בירושה.

והנה, למרות עובדה זו לפיה נכס המקרקעין הינו הנכס הממוני היקר ביותר הקיים, ולמרות העובדה שמרבית האנשים רוכשים ו/או מוכרים במהלך חייהם רק נכס מקרקעין אחד עד שלושה לכל היותר, הרי שרבים אינם מייחסים כלל את החשיבות הראויה והנכונה לנושא ביצועה המשפטי של עסקת המקרקעין. אלה סבורים בטעות כי ביצועה המשפטי של עסקת מקרקעין הינו דבר פשוט וקל הכרוך רק בחתימה על מספר מסמכים.

וכך, בהתאם לקו מחשבה שגוי זה, בוחר חלק מהציבור גם את עורך הדין, אשר אמור לייצג ולהגן על הממון ועל האינטרסים החיוניים בעסקת המקרקעין. בחירה זו מושפעת לא פעם מגובה שכר הטרחה ומתוך רצון לחסוך כמה אלפי שקלים בעסקה בה מוציאים ומסכנים מיליוני שקלים. למרבה הצער, מציאות חיינו מלאה למכביר בדוגמאות המוכיחות כיצד רצון לחסוך בכמה אלפי שקלים בבעל מקצוע טוב, אמין ומקצועי עלולים לגרום לנזק של מאות אלפי שקלים אם לא יותר.

אחד המקרים המפורסמים והידועים אשר יכול להעיד על כך הינו "פרשת חפציבה". בפרשה זו מרביתם של קוני הדירות מהקבלן לא היו מיוצגים כלל ע"י עורכי דין מטעמם, שכן הם רצו לחסוך כמובן בתשלום שכר טרחתו עורך דין מקצועי מטעמם, וסברו בטעות שהם יכולים לסמוך על עורכי הדין של הקבלן שיגנו על האינטרסים שלהם בעסקה. התוצאה כזכור ידועה. הרצון לחסוך בעורך דין מקצועי בתחום המקרקעין התברר כטעות מרה שהסבה לאותם קונים נזקים ממוניים ולא ממוניים כבדים המגיעים לכדי מאות אלפי שקלים אם לא יותר.

על כן, בביצוע עסקת מקרקעין מן הראוי להסתייע בשירותיו של עורך דין בקיא ובעל ניסיון בתחום הנדל"ן, וזאת בדיוק כפי שמטופל אשר זקוק לרופא לב לא ילך לטיפול אצל רופא אף אוזן גרון. עורך דין כזה יוכל לסייע לקונה ו/או למוכר להגן כנדרש על כספו ועל רכושו וימנע ממנו ככל הניתן מלהיקלע לאותם שדות מוקשים רבים הפזורים בעסקת מקרקעין.

המלצתי החמה היא שלעולם אל תתפתו לשכור שירותי עריכת דין רק בגלל שכר טרחה זול. ניסיון החיים מלמדנו לא אחת שלעיתים הזול ביותר יהיה כאמור בסופו של יום גם היקר ביותר, וכמאמר המשפט הידוע: "אתה צריך להיות אדם עשיר מאוד, כדי לשכור את שירותיו של עורך דין זול מאוד".

עורך דין אשר בקיא ובעל ניסיון בתחום עסקאות מקרקעין ושזה תחום עיסוקו, יסביר לכם כי תפקידו לא מתמצה רק במעבר חטוף על החוזה, שכן בכך כמובן אין די כלל וכלל. סל השירותים המשפטיים אשר נועד להבטיח ולהגן על כספכם ועל האינטרסים שלכם עשוי לכלול בין היתר: בדיקות משפטיות של הנכס ושל המוכר, בדיקת היבטי המס של העסקה, הכנת חוזה אשר יתווה את הדרך הבטוחה והיעילה ביותר לביצוע העסקה, הכנת כל המסמכים המשפטיים הנלווים לעסקה, ניהול וליווי שוטף של העסקה וכמובן רישום סופי של הזכויות על שם הקונה.

אלה היו כאמור נקודות מרכזיות בטיפול משפטי בעסקת מקרקעין, ואשר לשם ביצוען על הצד הטוב ביותר דרושים מומחיות וידע, וגם ניסיון אף פעם לא גרע והזיק.

לכן, המלצתי החמה לכם היא לא להקל ראש בביצוע עסקת מקרקעין. עסקה אשר יש להניח שרובכם עושים פעמים ספורות בחיים ובה מושקע מיטב כספכם. אל תתפשרו בהגנה ושמירה על האינטרסים והכספים שלכם, אל תתפשרו על מקצועיות והתמחות. אלה עשויים למנוע מכם נזקים ממוניים ולא ממוניים כבדים מנשוא.

ושיהיה תמיד בהצלחה!


לייעוץ ויצירת קשר
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:
טלפון:
דוא"ל:
תוכן:
מאמרים נבחרים
למאמרים נוספים
היקף חובת המוכר לגלות לקונה פגמים בדירה
אין ספק כי מחד גיסא, בעל דירה מכיר את הנכס שלו בצורה הטובה ביותר, ודאי כאשר מדובר בבעלים של דירה המתגורר בפועל בדירה משך שנים ארוכות. מאידך, הדין מטיל על הקונה את החובה לבדוק היטב את הדירה בטרם ירכוש ...  המשך קריאה
הערת אזהרה לבנק למשכנתאות
ברבים מרוכשי הדירות בארץ נעזרים בהלוואות מבנקים או גורמים פיננסים אחרים כאשר הבטוחה שהם מעניקים לבנק הינה הדירה הנרכשת. הלוואות אלה מכונות הלוואות משכנתה, מאחר ובסופו של דבר נרשמת משכנתה בלשכת רישום ה...  המשך קריאה
עמוד ראשי אודותינו תחומי עיסוק מאמרים יצירת קשר
design by: